IT Вакансії

Стань Pm І Управляй Проєктами Та Командами 17 Курсів Для Project Manager, Які Допоможуть Увійти В It

Комплексна програма, яка дозволить за два місяці освоїти всі необхідні навички для роботи Project Manager у будь-якій IT-компанії. Оволодіти базовими навичками роботи проджекта можна доволі швидко, головне — бажання навчатися та розвиватися, зануритись у середовище проєктного менеджменту. За результатами кожної зустрічі з клієнтом ПМ складає звіт (що зроблено, що залишилось, які зміни необхідно внести).

Ми написали цю статтю, щоб розкрити, що робить менеджер IT-проекту команді та як їм стати. Для початку — домовився з керівництвом свого університету (НТУУ КПІ ім. І. Сікорського), погодив організаційні моменти та організував ряд шахових турнірів. Цим «проєктом» я займався три роки, а шаховий гурток при виші став тільки початком.

про професію Technical Project Manager

Такі данні ресурсу Dou.ua на грудень 2021 року. Однозначно, розмір винагороди пов’язаний із досвідом та кваліфікацією. Middle PM — це вже самостійний керівник, якій опанував необхідні навички, але може звернутися по допомогу, якщо її потребує. Управлінці в будь-якій сфері — це люди, на плечах яких лежить відповідальність за ухвалення рішень. Тому коли на проєкті щось горить (терміни, ноутбук програміста, нерви замовника), роль Project Manager — гасити займистий об’єкт. Уміння працювати з JIRA, будувати красиві діаграми Ганта, чартери я поставив би в кінець списку.

Кар’єра В It: Чим Займається Project Supervisor, Плюси Та Мінуси Професії

Типовий день ПМ починається приблизно на годину (а то й дві) раніше, ніж у команди, адже він має переглянути усі робочі чати, канали, пошту. Згідно з опитуванням DOU, 33% РМ оцінюють свій рівень володіння як «просунутий» (Advanced). Ще 48% РМ оцінили свій рівень англійської як вище середнього (Upper-Intermediate).

про професію Technical Project Manager

Проте не завжди та не всі проєкти передбачають участь бізнес-аналітика, тож його роботу може повністю виконувати проджект-менеджер. Project Manager багато комунікує (у тому числі і з продактом) на всіх етапах проєкту, відповідає за якість та стежить за термінами, координує роботу команди, мотивує її. Якщо ви шукаєте роботу в ІТ, то одним з гарних варіантів є посада проджект-менеджера.

Вы Успешно Подписались На Рассылку

Був випадок, коли клієнт надіслав фото (скриншот свого екрану), там ієрогліфами було написано, що треба виправити. Іншого разу надійшов PDF-файл з японським текстом з правками. Тоді я копіювала текст у гугл-перекладач, з усім розбиралася. Витрачала кілька годин на те, щоб зрозуміти, що треба зробити. Далі розказувала це команді, і ми реалізували. В першій половині дня відбуваються щоденні та щотижневі мітинги (команда сама вирішує кількість сінків — коротких зустрічей, які їй потрібні).

про професію Technical Project Manager

Можливе зростання до Head of PMO (Project Management Officer) та COO (Chief Operating Officer). Head of PMO відповідальний за розробку та впровадження політик, процедур і стандартів управління проєктами в усій організації, щоб забезпечити однакову та ефективну доставку проєктів. А COO (операційний директор) займається питаннями контролю всіх процесів відповідно до бізнес-моделі організації. Якщо у вас рівень англійської B2 та вище — можна починати вчити теорію. Якщо нижче — варто звернутися до репетитора чи записатися на групові заняття в мовну школу. Припустимо, що вашого рівня англійської достатньо.

Професія В It: Посада Project Supervisor

Час від часу проводжу мітинги сам на сам з кожною людиною з команди, а також раз на два тижні обов’язково спілкуюся з клієнтом. Це потрібно для того, щоб переконатися, що в команді усі працюють злагоджено й у замовника немає скарг чи побажань. Якщо усе добре, я зосереджуюся на проєкті мінімально.

Бувають короткі курси, вони дають інформацію дуже стисло. На мою думку, вони підходять тим, хто має хоча б якийсь досвід. Інформація накладається на досвід і формується структура.

Чим більше ви будете розвивати свої навички, Навчатися новим прийомам роботи, тим більших висот ви зможете досягти на цьому терені. Або, при бажанні, перейти в іншу сферу, в якій стане в нагоді отриманий вами досвід керівництва проектами. Важливою навичкою також є вміння занурюватись у проєкт.

Подивимося, який кар’єрний шлях чекає на новачка. Перш за все, «Біблію» Project Manager’а — PMBOK, довідник з управління проєктами. Отже, хороший ПМ має бути лідером, колегою та керівником одночасно.

про професію Technical Project Manager

Міддл матиме складніші кейси — з десятками учасників і більш серйозними бюджетами. А сеньйор може керувати одразу кількома командами. Наприклад, він деталізує Business Analyst вакансії вимоги до проекту, щоб розробники не витрачали час на їхнє уточнення. Якщо продукт відповідає за роудмап товару, то проектний менеджер веде беклог.

Отримувати відгук від колег та клієнтів про свою роботу, мати змогу постійно вдосконалюватись, поглинати нові знання. Можна здобути вищу освіту в області проектного менеджменту. Крім цього, на ринку є ряд короткострокового навчання тривалістю, як правило, від тижня до року.

про професію Technical Project Manager

З кожним роком професія менеджера проекту стає все більш перспективною і затребуваною на ринку. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи Рroject-менеджером. У цій спеціальності можна зростати як вертикально, досягаючи нових посад, так і горизонтально – розширюючи команду. «Я раджу починати зі статей про Project Management в IT. Дізнайтеся, про що ця професія, як загалом влаштована робота над проєктом.

Почнемо з того, що кожен проєкт проходить певні етапи, які можна поділити на діскавері (розробка концепту) та делівері (безпосередньо реалізація). У експерта понад п’ять років досвіду в проєкт-менеджменті. Також Володимир заснував і викладає в онлайн-школі Solovay, де можна пройти курс Basic Project Management. https://wizardsdev.com/ Студенти Solovay School працюють у SoftServe, Intellias, KindGeek та інших великих IT-компаніях. Бюджет визначає прибуток та вартість проєкту для компанії. Будь-яке збільшення суми, необхідної для роботи, потрібно обґрунтувати замовнику, а прогноз прибутку потребує якісної, деталізованої аналітики.

  • Кожного дня разом із продакт-овнером (менеджером) та командою ти в режимі реального часу слідкуватимеш за метриками, на які впливає розроблення.
  • Там розповідаємо, як вирішувати складні кейси у команді розробки.
  • Для кожного проєкту складається «дорожня карта» (або календарний план), що узгоджується із командою та клієнтом.
  • Варіант для тих, хто не хоче витрачати на старт кар’єри роки — курси проєкт-менеджера.
  • Якщо я писав якусь команду в консолі, то знав, що програма виконає певну операцію (чи в крайньому разі не виконає).

Втілити ідею та запустити проєкт, використовуючи потенціал команди на повну – це суть роботи проєктного менеджера. Контроль задач, моніторинг команди, комунікація із замовником, а ще управління пріоритетами, ризиками, звітами… Вже не так просто, як могло здатися на перший погляд. Сьогодні розберемо актуальність та особливості професії проджект-менеджера у сфері IT та підіб’ємо підсумки із досвідченою менеджеркою Оленою Морозовою. Раджу також пройти курс із Project Management — це дуже структурує знання та дає інструменти й методики, актуальні на ринку.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *